На 14 юли в Асеновград отново ще може да се насладим на спектакъла „Скачай’, който препълни залата в читалище „Родолюбие“ преди седмици. Заради големия интерес, и поради това, че билетите се изчерпаха твърде бързо и много хора не успяха да го видят – имаме шанс да наваксаме. Ето какво споделят от екипа на представлението:

„Скочихме! Направихме го! С общи усилия и много положителна енергия… Спектакълът „Скачай” е едно неподозирано по рода си предизвикателство! В началото нямахме идея с какво се захващахме, не знаехме докъде ще ни доведе тази емоция. Изборът на сценарий, както и предоставянета на пълните авторски права е постижение, с което художествената ръководителка на групата Изабела Шопова даде старт на едно красиво приключение.

сп

Сам по себе си сценарият е първият силен трамплин към успеха.Той е динамичен, поглъщащ и завладяващ. Дело е на утвърдената съвременна авторка на пиеси – Здрава Каменова. Сценографския проект е на именития творец Румен Нечев. Актьорите , играещи в ролите от 66-та и 2012-та, трябваше да преминат през какви ли не „изпитания”, за да достигнат съвършенството, демонстрирано на сцената по време на премиерата. Не беше лесно на момчетата от 66-та. Младите актьори не знаеха почти нищо за порядките на обществения строй, нравите и поведението на хората, живели тогава, но с помощ от нас , децата на „онова” време, както и с гледане на стари български филми, те добиха представа за какво иде реч…

По време на репетициите започнахме да добиваме реалното усещане за принадлежност към времето, в което живее героят ни , пресъздадохме го и на сцената. Интересна и увлекателна беше работата с композитора Ангел Маринов, който създаде песните и цялостното музикалното оформление на мюзикъла. Неподозирано удоволствие донесе и работата ни в звукозаписно студио „Ре”, където нашият приятел, собственикът на студиото Ефтим Чакъров, записа и обработи песните . Лъчезарната Христина Филипова и танците на балет „Косара” внесоха ефир и настроение, момичетата и момчетата се забавляваха, докато всеки танц от пресъздаваната епоха намери своето място в мюзикъла. Не на последно място и огромна по значение е отлично свършената техническата работа по специалните ефекти и мултимедията, дело на Георги Сердарев и Атанас Павлов.

Няма да е пресилено, ако кажем, че „купонът” преди премиерата нямаше да е пълен, ако с нас неотлъчно не беше стилистката на Театралната работилница Александра Станкова- Санда и студио „Каре”. Със завиден професионализъм и удивително познаване на всеки детайл от визията на героя, тя направи възможна трансформацията на героите и пътуването във времето, което се случваше още докато напасвахме и прекроявахме ризи, панталони, прически…В резултат на това по време на представлението зрителите имаха удоволствието да видят ярки и запомнящи се образи: на домоуправителя- отрядник , милиционера, момчетата и момичетата от 66-та, съвременните образи на 2012-та, антикварят, както и останалите персонажи, впечатлили публиката и предизвикали всеобщо одобрение и аплодисменти.

Забавлявахме се много! Репетициите се случваха във вечерните часове между 19.00- 23.00, след работа, след училище, след ежедневните ангажименти… Тогава в читалището наставаше купон и веселие. Репетирахме и се забавлявахме, времето минаваше бързо и неусетно.

спект

На 14 юли 2016г. ще споделим тези емоции с Вас! Тогава ще „скочим” още веднъж за тези, които не успяха да ни гледат, както и за вече гледалите ни, останали силно впечатлени от положителния заряд на „Театрална работилница за мечти” при читалище „Родолюбие 1873” – Асеновград! Приятни минути с нас!“

За вас разказаха: Жанета Гюзелджова и Изабела Шопова.

 

 

 

Written by Славена

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.